df
FELIRATKOZÁS A HÍRLEVÉLRE!
Tudás, kaland, egzotikum

3276 expedíciós nap, Balázs Dénes a múzeumalapító geográfus újraolvasva

Dr. Balázs Dénes már gyermekkorában fejébe vette, hogy bejárja a kerek világot. Álma valóra vált, hiszen öt kontinens 130 országában járt. Utazásain szerzett ismereteit 27 könyvben, számos cikkben tette közkinccsé. Ez a jeles geográfus alapította meg az érdi Magyar Földrajzi Múzeumot, melynek gondolata már Cholnoky Jenőben és Teleki Pálban is megfogalmazódott. A múzeum alapítójának állít emléket a 3276 expedíciós nap, Balázs Dénes a múzeumalapító geográfus újraolvasva című állandó kiállítás. A tárlat egy „háromdimenziós” kézikönyv, melynek hét tematikus egységében (karsztok, sivatagok világa, őserdők világa, jég- és a vulkánok világa) nemcsak a földrajz szerelmesei érezhetik otthon magukat, hanem a földrajzjegytől függetlenül minden kíváncsi és a világra nyitott érdeklődő.