df
Tudás, kaland, egzotikum

Múzeumbarát Köri előadások – Világjáró esték 2017

November 7. (kedd) 17:00

Gondoltok a szovjet-finn téli háborúról történelmi képek kapcsán című fotókiállítás megnyitó

Köszöntőt mond:

Simó Károly, Érd Megyei Jogú Város alpolgármestere

A kiállítást megnyitja:

Dr. Kubassek János, geográfus, tudománytörténész, a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója

A fotókiállítás anyagát összeállította:

Teremi Nándor, történész

Előadás:

Pergel Antal, történész, az Érdi Szakképzési Centrum főigazgatója:

A szovjet-finn téli háború magyar vonatkozásai

Filmvetítés a korabeli felvételekből

A kiállítás megtekinthető:

1. november 26-ig

December 12. (kedd) 17:00

Dr. Horváth Gergely  főiskolai tanár és Dr. Gercsák Gábor egyetemi docens (ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék): Barangolások Xinjiangban (Hszincsiangban), Kína északnyugati részén

Az előadóknak 2016 nyarán lehetőségük volt arra, hogy felkeressék Kína északnyugati részét, a korábban Kínai- vagy Kelet-Turkesztánnak nevezett Xinjiangot (közelítő kiejtése: Hszincsiang), amelynek sivatagos tájain egykor nagy magyar utazók, Lóczy Lajos és Stein Aurél expedíciói, karavánjai haladtak, felfedezéseikkel hozzájárulva Belső-Ázsia természeti viszonyainak és kulturális emlékeinek megismertetéséhez. Az előadók bemutatják többek között a Dunhuang (Tunhuang) oázisa közelében emelkedő Mingsha (Mingsa)-hegyek homokdűnéit, a Tízezer Buddha sziklatemplom-együttest, a sivatagi Yardang (Jardang) Geopark bámulatos formáit, a Turpan (Turfáni)-medence romvárosát, Gaochangot, a medence közepén a tenger szintjénél mélyebben fekvő mocsaras tómedencét, valamint a medence különleges öntözőrendszerét.

Az előadásokra a belépőjegy ára: felnőtt 300 Ft, 14 év alatti gyermek 200 Ft

Múzeumbarát Köri tagkártyával a belépés ingyenes!

Helyszín: Magyar Földrajzi Múzeum tetőtér – 2030 Érd, Budai út 4.