df
  • Magyar

Múzeumbarát előadás

2019. december 17. (kedd) 17.00

Dr. Gercsák Gábor egyetemi docens (ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék): Sri Lanka – a geográfus szemével

A korai középkori muszlim utazókban a mesés sziget azt a képzetet keltette, hogy ez volt a teremtés Paradicsoma. Srí Lanka a buddhista világ szent iratai születésének kétezer éves bölcsője, ugyanakkor a hinduk szintén szent helyként tisztelik. A gyarmatosítás korától kezdve pedig jelentős keresztény kisebbség is él a szigeten. Az előadásban megismerkedünk a szigetország legendáival, a buddhizmus épített csodáival, az egykori királyi városok izgalmas történetével és romjaiban is lenyűgöző műemlékeivel. Meglátogatjuk az egzotikus növény- és állatvilágot őrző nemzeti parkokat, az ezeréves víztározókat, a természetes vízeséseket, illatmintát veszünk a trópusi hegyvidék fűszernövényeiből. Sétálunk tüskés bozótosokban, homokos tengerpartokon, part menti mangroveerdőkben, valamint a „tengeri selyemút” állomásain, gyarmati településeken, közben megpillanthatunk jellegzetes arcokat.

Az előadásra a belépőjegy ára:

Felnőtt: 300 Ft

Gyermek: 200 Ft