df

Világjáró esték

MÚZEUMBARÁT KÖR ELŐADÁSAI

2018. december 18. (kedd) 17:00

Lendvai Timár Edit földrajztanár, muzeológus (Magyar Földrajzi Múzeum): Skandi kamera 1814 – Göran Wahlenberg esete a magyar tudománnyal

A Magyar Kultúra Napja alkalmából

2019. január 22. (kedd) 17.00

Sipos György az érdi Dermoplasztikai Műintézetében a Kubinyi Program és Érd Önkormányzatának támogatásával készült: Érd természeti értékei című diorámák bemutatása

Köszöntőt mond: T. Mészáros András Érd Megyei Jogú Város polgármestere.

Avató beszédet mond: Dr. Vásárhelyi Tamás biológus, kandidátus, a hazai természettudományi múzeumpedagógiai képzés létrehozója.

Mácsai Anetta igazgatóhelyettes, múzeumpedagógus: A diorámák szerepe a múzeumpedagógiában című előadása.

Szabó Lona Valéria: Bohém Pipi és a Tollasok című, a Czabai-kert ihletésére készült Érd Önkormányzatának támogatásával megjelent mesekönyvének bemutatója. A kötetet bemutatja Dr. Kubassek János múzeumigazgató.

A Czabai – kert című film bemutatója és Czabai Balázs előadása Érd páratlan értékű tölgyfáiról

2019. február 26. (kedd) 17.00

Dr. Balázs Géza nyelvészprofesszor, az ELTE egyetemi tanára: Tájak, országok, népek, kultúrák – a nyelvész szemével című előadása.

Az előadó Körbejárt Föld című könyvének bemutatója, a kötetet bemutatja: Dr. Kubassek János múzeumigazgató.

2019. március 26. (kedd) 17.00

Bross Péter az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke, a Méhészet című szaklap szerkesztője: Mézédes élet – méhek és a méhészet Magyarországon, Európában és a világban

2019. április 23. (kedd) 17.00

Kóka Rozália előadóművész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja: Bukovinai néphagyományok gyűjtésének tapasztalatai előadása és az előadó Bukovina, Bukovina című könyvének bemutatója. A könyvet bemutatja Dr. Kubassek János múzeumigazgató.

2019. május 14. (kedd) 17.00

Dr. Sárkány Mihály néprajzkutató, egyetemi tanár: Európán kívüli területek etnográfiai kutatása 1990 után

Az előadásokra a belépőjegy ára: felnőtt 300 Ft, 14 év alatti gyermek 200 Ft

Múzeumbarát Köri tagkártyával a belépés ingyenes!

Helyszín: Magyar Földrajzi Múzeum tetőtér – 2030 Érd, Budai út 4.