A Magyar Földrajzi Múzeum állandó kiállításairól már indén tavasszal készült virtuális túra. Ezen a digitális túrán láthatunk Dél-Amerikából származó zsugorított emberfejet (zanza) a Magyar utazók, földrajzi felfedezők részben; a Balaton-kutatásnál egykor használt összehajtható, bőrből készült csónakot
(A Kárpát-medence tudományos feltárói); bekukkanthatunk a múzeumalapító Balázs Dénes saját méretére elkészített expedíciós sátrába (3276 expedíciós nap, Balázs Dénes a múzeumalapító geográfus újra olvasva); beleolvashatunk az 1945-ben Érdről málenkij robotra elhurcoltak ún. szélleveleibe (Szabadulás nélkül); vagy megismerkedhetünk a varázslatos Fundoklia-völgy egykori és mai élővilágával és a csak Érden növő deres szádorgóval (Érd elszórt természeti kincsei).
Nemrégiben megszületett az érdi Helytörténeti gyűjtemény virtuális túrája is. A négy teremből álló kiállításon megismerhetik Érd városának történetét régészeti, néprajzi, hely- és sporttörténeti tárgyak segítségével az őskortól az 1930-as évekig. A legkorszerűbb 3D technológiával elkészített digitális múzeumlátogatás a VR House Hungary segítségével jött létre. Zombory András ügyvezető egy speciális, 6 objektíves kamerával szkennelte be a Magyar Földrajzi Múzeum kiállítótereit, majd erre a digitális modellre feszítette fel azokat a nagy dinamikatartományú fotókat, melyekből végül a háromdimenziós digitális modell létrejött.
Kellemes barangolást kívánunk!